Skaling, piaskowanie i fluoryzacja

Regularne mycie zębów to podstawowa czynność w higienie jamy ustnej, jednak regularnie myjąc zęby nie zapobiegniemy odkładaniu się kamienia nazebnego. Proces tworzenia się kamienia nazębnego to mineralizacja płytki nazębnej złożonej z resztek jedzenia, bakterii czy nabłonka.

Kamień nazębny może powodować stany zapalne, krwawienie czy odsłanianie szyjek zębowych co moze prowadzic do paradontozy.  Należy dbać o zęby i usuwać nagromadzony kamień nazębny. 

Skaling, piaskowanie i fluoryzację należy przeprowadzać1-2 razy w roku. Jeśli poniższe czynniki występują częściej to zadbaj o profesjonalną higienę jamy ustnej przynajmniej raz na 3 miesiące.

Czynniki które wpływają na tworzenie się kamienia nazębnego to:

  • nieprawidłowa higiena jamy ustnej
  • palenie papierosów
  • spożywanie dużej ilości kawy i herbaty
  • wady zgryzu
  • dieta bogata w węglowodany i nabiał

W jaki sposób pozbyć się kamienia nazębnego?

Wystarczy umówić się na wizytę w Dental Planet. Oferujemy kompleksowy zabieg usuwania kamienia nazebnego przez skaling i piaskowanie wraz z fluoryzacją.

Czym jest skaling?

Skaling jest całkowicie bezbolesny, to skuteczna metoda usuwania kamienia nazębnego. Zabieg wykonany jest przy pomocy ultradźwięków, które wytwarzając drgania o wysokiej częstotliwości kruszą kamień nazębny.

Czym jest piaskowanie?

Bezbolesny zabieg piaskowania pomaga usunąć resztki kamienia z trudno dostępnych miejsc. Ten zabieg stosuje się jako uzupełnienie skalingu. Polega na czyszczeniu zębów za pomocą specjalnej piaskarki, która pod ciśnieniem, z odpowiednią ilością wody rozpyla na zębach drobny proszek.

Fluoryzacja

Bezpośrednio po zabiegach oczyszczających jak skaling i piaskowanie warto wzmocnić oczyszczone szkliwo. Fluoryzacja to nałożenie na powierzchnię zębów fluoru, i pozostawienie na kilka minu.

Dzięki tym zabiegom łatwo pozbyć się kamienia i wzmocnic swoje zęby.