Terapia Vector

Szanowni Pacjenci.
Dla Państwa zdrowia i wygody zakupiliśmy urządzenie Vector® Paro / Scaler.
A to garść informacji o urządzeniu i korzyściach dla pacjenta.

Profesjonalne czyszczenie zębów rękojeścią Scaler Vector Paro
We współczesnej stomatologii standardem profilaktyki jest PCZ, a nie jak dawnej sam skaling.
Nowa rękojeść Dürr Dental Scaler umożliwia PCZ na najwyższym poziomie. Nowością w systemie Vector Paro są instrumenty do zastosowań pod- i naddziąsłowych. Piezoceramiczny napęd umożliwia wydajne usuwanie złogów z największą możliwą delikatnością, z wrażliwej na zarysowania struktury tkanek. Możliwość częściowego rozłożenia rękojeści Scaler sprawia, że czyszczenie i dezynfekcja są nadzwyczaj łatwe. Poza nowoczesnym, ponadczasowym designem urządzenia i nową, ergonomiczną rękojeścią Scaler, sześć diód LED zapewnia najlepsze możliwe oświetlenie pola zabiegowego.

Vector® Paro – Pokonać periodontitis
Terapia vectorowa – pewna, łagodna i delikatna
Instrumenty dźwiękowe i ultradźwiękowe stosujemy w leczeniu periodontitis od lat jako alternatywę dla klasycznych instrumentów ręcznych. Jednak na skutek niewyeliminowanej wibracji, końcówki tych urządzeń poruszają się po torze eliptycznym lub zbliżonym do linii prostej, co często prowadzi do niepożądanych uszkodzeń cementu korzeniowego i tkanek miękkich.
System Vector działa bez wibracji, eliminując tym samym ból i możliwość uszkodzenia tkanek.
Terapia vectorowa konsekwentnie wprowadzana przez Dürr Dental jest sprawdzoną metodą leczenia przyzębia. Bezbolesną, bezpieczną i atraumatyczną.
Wszechstronne zastosowanie kliniczne Vectora Paro jest efektem współpracy Dürr Dental z wieloma klinikami i gabinetami stomatologicznymi, w wyniku której opracowano dwie rękojeści, Paro i Scaler. Wyposażono je we wszystkie instrumenty charakterystyczne dla danego obszaru zastosowań, dzięki czemu Vector Paro posiada wszystkie możliwe zastosowania kliniczne ultradźwięków w terapii i profilaktyce schorzeń przyzębia.
Terapia vectorowa w odczuciu pacjenta:
Wysoce akceptowalny przebieg zabiegu (eliminacja bólu)
Możliwość normalnego funkcjonowania bezpośrednio po zabiegu

Hydroksyapatyt fluidu:

  • biozgodność – hydroksyapatyt stanowi główny składnik budowy zęba
  • bioaktywność i redukcja nadwrażliwości – impregnuje ujścia kanalików zębinowych i całą powierzchnię korzenia,
  • czyni ząb bardziej odpornym na procesy demineralizacji

Terapia vectorowa – nowoczesne leczenie periodontitis

Niechirurgiczne leczenie przyczynowe
Cała objętość kieszeni patologicznej zostaje przy pomocy instrumentów oczyszczona ze złogów kamienia, a biofilm ulega rozbiciu bez uszkodzeń tkanek twardych i miękkich, również w miejscach trudnodostępnych, takich jak bifurkacje i trifurkacje.
W tej fazie używamy instrumentów z wysoko gatunkowej stali chirurgicznej.
Leczenie podtrzymujące, recall
Regularna kontrola dotycząca reinfekcji kieszonek, jak również odpowiednio szybkie ponownie działanie profilaktyczne, stanowią niezbędne podstawy leczenia podtrzymującego.
Okresy pomiędzy wizytami recall są wyznaczane indywidualnie dla każdego pacjenta. W zabiegach podtrzymujących terapii vectorowej stosuje się końcówki z nowoczesnych, elastycznych materiałów kompozytowych i tworzyw sztucznych.
Dlatego też niebezpieczeństwo niezamierzonego uszkodzenia powierzchni korzenia, implantu lub nadbudowy ceramicznej jest znikome. Adhezję bakterii można efektywnie kontrolować. I to w sposób szczególnie delikatny.

Leczenie periimplantitis
Utrzymanie dobrego stanu implantu oraz równowagi czerwonej i białej wymaga regularnego usuwania biofilmu i płytki wokół jego suprakonstrukcji. Urządzenie Vector stanowi idealne rozwiązanie w przypadku periimplantitis jak i okresowej higienizacji implantu. Po zabiegu pozostaje czysta, wolna od złogów nieuszkodzona powierzchnia implantu. Nie ma konieczności zdejmowania pracy protetycznej. Elastyczna kompozytowa końcówka w kształcie sondy nie jest w stanie jej uszkodzić. Tak samo jak czarna końcówka z włókna węglowego została zaprojektowana z myślą o profilaktyce i leczeniu periimplantitis.